ברוכים הבאים לפורום שאלות ותשובות
יש לכם שאלה? תשאלו!    יש לכם תשובה? תשתפו!

מישהו יודע מה זה החרק המוזר הזה?

פעיל 2 תגובות 77 צפיות 2023-07-04 08:51:53 בעלי חיים

טיילתי היום בעבודה וראיתי את החרק הכי מוזר ומפחיד שראיתי.

הוא מאוד דומה לתיקן רק שהוא פי שלוש בגודל והולך יותר לאט. מישהו יודע מה זה החרק הזה ואם הוא מסוכן?

מצרפת תמונה:שתף\י עם חבריך ברשות החברתיות הבאות:


גזית הגיב\ה
2 שבועות
איזה פחד... מה זה????
admin הגיב\ה
3 חודשים

מה שרואים בתמונה זה ערצב הגינה שזה הוא חרק ממשפחת הערצביים המהווים חלק מסדרת חגבאים. ידוע בשפת העם בכינוי "כלב מים".  

אורך גוף הבוגר 40–60 מ"מ. צבעו חום, ראשו קטן, עיניו קטנות ומנוונות בחלקן. החזה הקדמי גלילי, הרגליים הקדמיות מיועדות לחפירה ומצוידות בשוקיים ובפיסות רחבות, הנושאות דורבנות לחפירה. המין מוכר ממערב האזור הפָּלֵאַרְקְטִי (אזור זואוגֵאוגרפי הכולל את אירופה, צפון אפריקה, אסיה מדרום להימלאיה והים האדום), ונמצא בכמויות קטנות באזורים מסוימים בישראל.

ערצב הגינה ניזון מהחי ומהצומח. מין זה מיטיב להלך על הקרקע, לחפור, לעוף ולשחות. הוא שוכן בקרבת מקווי מים או באדמה לחה. הוא מעדיף קומפוסט או אדמה עשירה בחומר אורגני. בקרקע שלא הושקתה הוא חופר לעומק של 30 ס"מ ואף יותר. בלילות הוא נמשך אל אור החשמל בבתים. הזכרים מחזרים אחרי הנקבות תוך כדי השמעת קולות צרצור. הנקבה מטילה כ-200 ביצים אובאליות בתוך מחילה באדמה. כעבור שבוע עד עשרה ימים אחרי הטלת הביצים הן בוקעות וכעבור 4–5 חודשים נשלמת ההתפתחות ומופיעים הבוגרים. סך כל חיי הבוגר נמשכים כשישה חודשים.

הערצב הוא אוכל-כול - הוא ניזון מחי ומצומח. הוא פעיל בלילה. בעת שיחורו אחר מזון הוא חופר מחילות ארוכות וניתן לזהות את הימצאו באדמה לפי השברים בקרום האדמה בנתיב חפירתו. הערצב פוגע בעיקר בשורשים של שתילי מטע וירקות, על ידי כרסום צוואר השורש. בשל כך, הוא מזיק מאוד לחקלאות, ובייחוד לגידולי תפוחי אדמה, תות שדה ובצלים. הוא פוגע במנבטות ובגינות-ירק, כאשר תוך כדי חפירה הוא מזיז נבטים ושתילים רכים, וגם יטרוף שלשולים הנקרים בדרכו.

מיותר לציין שהם גם יכולים לתת ביס כואב ולא נעים למי שמנסה להחזיק אותם...

חוץ מזה בגדול הם לא מזיקים או מסוכנים

loading...